„Пирин“(Гоце Делчев) с първа победа под ръководството на Иван Маринов! Вратар от Англия дебютира за неврокопчани

Отборът на неврокопчани записа първи успех в контролите си тази зима и изобщо под ръководството на новия наставник

Това стана в последната проверка срещу „Беласица“, чийто тим домакините преодоляха с 2:0

Срещата се игра на градския стадион в Гоце Делчев пред около 100 зрители. Още в 9-та минута Божидар Софков откри резултата, а в 32-та минута пристигналия само преди седмица мексиканец  Улисес Аксомулко покачи на 2:0. Мексиканецът, който бе представен, като голова машина ще остане в тима и ще бъде картотекиран за пролетния дял от първенството. На вратата на „Пирин“ пък бе пристигналия вчера колумбийски вратар Даниел Гарсия. Той се е формирал като футболист в школата на настоящия член на английския елит Брадфорд. На няколко пъти той демонстрира добра игра и определено индикацията от негова страна бе, че „Пирин“ най-накрая е намерил конкуренция на титулярния страж Захари Димитров, който бе оставен да почива в тази среща.

Треньорите на двата тима – Иван Маринов на „Пирин“ и Даниел Бачков на „Беласица“ изразиха задоволството си от изиграната контрола.