„Миньор“(Перник) пристигна за контрола без вратар и би „Пирин“

Благоевградчани загубиха първата си контрола от зимната подготовка. На тежкия за игра терен в Благоевград, зелените допуснаха поражение с 1:2 от „Миньор“(Перник)
Срещата започна с 30 минутно закъснение, поради дълбоко замръзналия терен на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, който остана твърд и хлъзгав през по-голямата част от мача.
Майк Кръстев откри за гостите в 13-та минута, след като направи отлично двойно подаване със свой колега. Благоевградчани натиснаха и на свой ред стигнаха до чисти голови положения, като сериозни пропуски направиха дошлият на проби австралиец Даниел Диксън и Анти Рения. Конър Хендерсън също стреля опасно от пряксвободен удар в 32-та минута, а Аймен Суда стреля опасно след самостоятелен пробив малко след това.минута. През втората част пиринци направиха пълна ротация, а в игра влезе и вторият футболист на проби – Стивън Славков. „Пирин“ изравни след хубав гол на Марио Топузов в 49-та минута.
Гостите отново поведоха в резултата едва 7 минути след изравнителното попадение. Точен бе бившият бранител на Банско Стоян Кадифчин. Това бе трета победа за Миньор от общо 4-ри зимни контроли.
До края на мача почти не се стигна до чисти ситуации пред двете врати. В този мач, на вратата на „Миньор“(Перник) застана титулярния вратар на U19 на „Пирин“ Радослав Ангелски, който направи няколко отлични спасявания, след като гостите пристигнаха без вратари. Това се наложи поради травми и на двамата вратари на перничани.