„Миньор“ победи „Рилски спортист“ в контрола

Отборът на „чуковете“ обърна съперниците в третата си контрола от началото на подготовката за пролетния дял от първенството

Срещата се игра на изкуствения терен в квартал „Димова махала“ и бе изгледана от 30-на зрители.
През първата част „Миньор“ имаше надмощие, но попадения липсваха. В 17-та минута Савов изскочи на добра позиция, но ударът му попадна в тялото на вратаря. Малко по-късно шут на бившия футболист на Банско Стоян Кадифчин профуча покрай левия стълб. Минута преди почивката, пък бранител на гостите изчисти от голлинията техничен удар на Стивън Милчев.
Само 5 минути след подновяването на играта „скиорите“ излязоха напред. Бившият футболист на „жълто-черните“ Костадин Аджов изскочи зад пернишката защита и прати топката в близкия ъгъл.
До края на мача „чуковете“ направиха пълен обрат. В 58-та минута Стоян Кадифчин центрира прострелно от фаул и топката спря в мрежата, преминавайки през куп от играчи. Кристиян Слишков направи 2:1 в 80-та минута с удар от границата на наказателното поле, а секунди преди края Стоян Кадифчин с глава оформи крайното 3:1.
В двубоя Николай Тодоров използва всички здрави футболисти. Заради контузии игрови минути не записаха Даниел Леонтиев и Майк Кръстев, а Любомир Христов е болен.
Междувременно на свое заседание УС на „Миньор“ взе решение през пролетния полусезон цената на билетите за домакинските мачове да бъде 3 лева, вместо досегашните 2.