„Рилски спортист“ победи и „Берое“

Отборът на „Рилски спортист“(Самоков) спечели дербито от XIV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на „Берое“(Стара Загора) с 96:88 (27:27; 30:12; 17:24; 22:25)

Дерек Райт вкара 23 точки за победителите, Мартин Маринов се отличи с 21 точки, а Травис Тейлър приключи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 15 борби. Майк Ди Нуно се развихри с 38 точки за старозагорци, от които 11 тройки, а Александър Янев наниза 20 точки.

Домакините от Самоков стартираха силно двубоя и успяха да поведат с осем точки – 18:10 след малко повече от шест минути игра, но в оставащото време гостите се активизираха и стигнаха до равенството – 27:27. През втората четвърт играчите на „Рилецо“ отново поеха инициативата, като бързо си подсигуриха добър аванс, като този път момчетата на Людмил Хаджисотиров не позволиха обрат и се оттеглиха на почивката с аванс от 18 точки – 57:39.

В началото на второто полувреме двата тима си размениха ролите, като гостите от Стара Загора използваха по-добре шансовете си и реализираха серия от 7:0, с която намалиха пасива си до 11 точки – 46:57. Оставащите минути до края на периода преминаха при размяна на надмощие, след като за момент „Рилски спортист“ отново стигна до 21 точки аванс – 70:49, но след това „зелените“ от Стара Загора сесъвзеха от удара и отново стопиха разликата до 11 точки – 63:74.

Янев и Тодоров доближиха Берое само на осем точки от съперника в началото на заключителните десет минути – 68:76, но след това домакините отново вдигнаха оборотите и разликата за пореден път скочи до 14 точки – 87:73. Точно когато по всичко личеше, че самоковци ще се поздравят с победата, Янев и Ди Нуно се развихриха за „Берое“ и 2:17 минути преди края интригата се върна с пълна сила – 87:90.

В оставащото време се разрази истинска битка за всеки сантиметър от терена, в която домакините от Самоков се представиха далеч по-добре, като използваха отлично всеки шанс и това им подсигури крайния успех в този двубой – 96:88.