„Пирин” /ГД/ прегази НСА за купата

Хандбалният „Пирин“ (ГД) най-сетне сложи край на негативната серия без спечелен мач от началото на сезона с победи срещу НСА с 35:21 в мач от турнира за Купата на България. Хората на Николай Пиргов се озоваха в следващия кръг, където ги очаква друг тим от „А“ група – „Чардафон“. Силно за неврокопчани играха двамата вратари Димитър Ортомаров и Александър Георгиев. В основно действащо лице се превърна обаче Георги Георгиев, който стана най-резултатният състезател в тази среща с отбелязаните 13 попадения, 10 от тях през първата част. На полувремето домакините имаха аванс от 6 гола – 17:11, но след почивката окончателно смачкаха съперника.

„ПИРИН“ „ГД”: Ортомаров-1, Копривленски-3, Янев, Тунтев-5, Г. Георгиев-13, Марков-2, Мечев-5 (Ал. Георгиев, Дробенов-1, Жингов-1, Ланджев-2, Грозданов-2, Магдалинчев).

НСА: А. Сидер, Данаилов-3, Буланов-2, Минчев-2, Тодоров-2, Х. Сидер-6, Симеонов (Христов, Ив. Иванов-1, Николов-2, Русков, Петков-2, Недялков-1).