Гол на футболист от Благоевград бе обявен за автор на най-красивия гол в Италия

Бившият младежки национал на България Радослав Цонев се завърна страхотно в стартовия състав на Лече

Роденият в Благоевград футболист игра пълни 90 минути при успеха с 3:1 над Саракуза в гостуването на „джалоросите“ от 14-ия кръг на Серия „С“ – група „С“. 22-годишният халф игра плеймейкър в схема 4-3-1-2, а в 63-ата минута отбеляза уникален гол.

Юношата на „Пирин“(Благоевград) и „Левски“ препарира стража на домакините след прехвърлящо воле с левия крак за 0:3. Попадението е негово първо през този сезон от осем мача, а също така общо пето за Лече.

Малко по-късно Цонев получи и жълт картон. Преди това Армелино (15) и Ди Пиаца (24) бяха дали комфортен аванс на „жълто-червените“. Емануеле Катаня пък отбеляза почетното попадение за Сиракуза в 74-ата минута.

Този успех остави Лече на върха в класирането с 33 точки. Вторият Катаня изостава на пет точки, а третият Трапани на осем точки, но и двата тима имат мач по-малко от Цонев и компания.

Сиракуза е на четвърто място с 23 точки.