„Миньор“(Перник) победи у дома „Рилски спортист“

„Чуковете“ взеха своето, след като надделяха с 3:1 над опонентите си, а това бе седма победа от началото на сезона

Рангел Абушев

Две попадения за „чуковете“ реализира Рангел Абушев, а едно добави Айкут Рамадан. За „скиорите“ точен бе дежурният им голмайстор Петко Петков. Двубоят се игра пред обидно малко публика, като само 200 човека бяха дошли да подкрепят любимците си.

В 21-та минута, пък удар на Любомир Илиев от фаул премина над напречната греда. 4 минути по-късно Рангел Абушев изпълни пряксвободен удар отляво топката прехвърли вратаря на гостите, срещна левия стълб и спря в мрежата за 1:0.
Миньор реши мача в началото на втората част. В 51-та минута Илиян Илиев стреля отдалеч Йордан Кръстев изпусна топката и Абушев отблизо вкара втория си гол.Нападателят бе близо до хеттрик в 59-та минута, но вратарят Кръстев отрази удара му. Последва добавка на Айкут Рамадан и класическа преднина за домакините.В последните минути Рилецо намали с попадение на Петко Петков, а малко преди това Виктор Младенов удари напречната греда от пряксвободен удар.