Атрактивни битки по карате за празника на Разлог

85 участници от 8 клуба взеха участие в XIII-тия Международен турнир по карате в Разлог. Състезанието бе по повод празника на града, чиято кулминация на 24 октомври, вторник. В надпреварата своите качества показаха спортисти на отбори от България и Македония, които се състезаваха в 3 дисциплини – ката, кумите и макивара. Участниците в турнира бяха разпределени в 6 възрастови групи и в различни категории. Те бяха оценявани от съдии от световно ниво, като главен рефер на турнира бе Митко Димитров – съдия от Световната карате федерация. На първо място се класираха домакините от клуб „Асикс“-Разлог. Втори е Карате-клуб „Тигър“ от Македония, а трети останаха състезателите на „Странджа“. Победителите бяха наградени от зам.-кмета на община Разлог – Иван Гюров, който пожела на всички участници да бъдат все така мотивирани, подготвени и устремени към върховете на спорта.