„Беласица“ надделя над „Марек“ в Дупница

Отборът на дупничани загуби с 0:1 от „комитите“ в среща от първенството на Югозападната Трета лига

Двубоят се игра пред близо 200 зрители на стадион „Бончук“.
Домакините започнаха по-силно, но пропуски на  Робертин Атанасов и Росен Йорданов им попречипа да открият резултата. Беласица стигна до първото си положение три минути преди края на полувремето, когато Мартин Таушанов изскочи  сам срещу Гоцев, но стражът на „Марек“ се справи.

Най-чистото положение за гол за дупничани пък дойде в 71-ата минута. Тогава топката попадна в краката на Николай Николов в наказателното поле, той шутира, но Стоянов с крак успя да избие. Петричани изчакаха своя момент и 5 минути по-късно Симеон Бояджиев с глава прати топката неспасяемо в мрежата на „Марек“ за 0:1.

Това бе трета поредна загуба за дупничани за една седмица – две за първенство и една за купата. А поне за момента „Беласица“ създава впечатление ,че играе по-силно като гост.