Отборът на ФК Банск победи с 1:0 в третия кръг на Югозападната трета лига. Единствения и победен гол реализира Любомир Витанов в 63-тата минута. Двата отбора си поделиха по едно полувреме. През първото полувреме гостите от Разлог стояха по- добре на терена, но на два пъти Цветан Варсанов и веднъж Кирил Вълов пропуснаха чисти положения за Пирин.

След почивката домакините владееха повече топката, вкараха и гол, а в 71-та минута Илиян Чавдаров можеше да реши окончателно мача. Той обаче пропусна останал сам срещу вратаря на гостите. Срещата бе много коректна и не създаде никакви проблеми на рефера Стефан Апостолов. А по трибуните имаше повече зрители от периода в който и двата отбора играеха в Б група…

Специално за Топ Преса, двамата наставници на отборите – Димитър Крушовски на Банско и Христо Джоджов на „Пирин“ Разлог  в интервюта за нашата медия, дадоха своето мнение за играта на водените от тях отбори в този мач.