Късметът попречи на „Пирин“(Разлог) да стартира с победа

Хората на Христо Джоджов можеха да си тръгнат с победа от Дупница, където пред около 300 души местния стадион домакините стигнаха до изравняване в 4-минутното продължение на срещата

Автор на гола бе златният жокер на домакините Робертино Атанасов, който почти винаги се появява, като резерва и бележи. Гостите от Разлог поведоха при първата си по-опасна атака. В 14-ата минута, като  Божидар Божилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на „Марек“ и прониза вратаря Младенов за 0:1. В 28-ата и 33-ата минути Димитър Чечев имаше възможност да обстрелва вратата на „Пирин“, но в първия случай не уцели рамката, а при втория стражът Абди Абдиков отрази. Най-сериозната опасност за вратата на гостите бе в добавеното време на първата част, когато Росен Йорданов стреля с глава след корнер, но топката срещна гредата. В 50-ата минута разложани пък бяха близо до второ попадение, но Божидар Божилов не намери вратата на Марек от два метра. Деен за Марек  по лявото крило бе новото попълнение Евгени Гроздин, който опитваше да тормози защитата на Пирин. В последните минути домакините се хвърлиха отчаяно в атака и късметът им се усмихна в даденото от съдията продължение.