Миньор разби с 4:1 ЦСКА 1948 в последната си контрола преди старта на първенството

Срещата бе първата за жълто черните в Перник за подготвителния период и събра повече от 600 зрители

Това бе и официалното представяне на отбора и новите екипи за новия сезон в Югозападната трета лига.

Голямата 39-градусова жега затрудни двата отбора преди почивката, а положенията пред двете врати бяха малко. В 22-та минута силен удар на Любомир Христов премина малко над вратата. „Червените“ отговориха с удар в гредата в 36-та минута. Андон Гущеров бе оставен непокрит при свободен удар и с глава прати топката в десния стълб.
Втората част започна с домакински натиск. В 51-ата минута Тони Стоичков извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на фаула Томислав Павлов стреля перфектно над стената и прати топката в мрежата. Четири минути по-късно „чуковете“ нанесоха втори удар. Павлов изведе Илиян Христов отляво и новото попълнение на „Миньор“ покачи на 2:0. В 65-ата минута резултатът вече бе класически след гол на Георги Ризов. Красива атака започната от Павлов, премина през отлично центриране на Ковачев и неспасяем удар с глава на Ризов.

Малко по-късно последва самостоятелна акция  на Костадин Хазуров, който отбеляза почетното попадение за ЦСКА 1948.
При следващата атака на Миньор главният съдия Васимир Ел Хатиб посочи бялата точка за нарушение срещу Ризов, но Томислав Павлов пропусна. В 83-ата минута Любомир Христов оформи крайното 4:1 с техничен удар от 16 метра.