В многофункционалната спортна „Неврокоп Арена“ националният ни отбор по хандбал – девойки, победиха колежките си от съседна Македония с крехката разлика от 23:20, За сметка на тази незначителна на пръв поглед разлика, младите надежди на българският женски хандбал не позволиха на противничките си нито за миг да поведат в резултата и през двете полувремена на мача. Младите ни спортистки доминираха през цялото време и благодарение на достойната игра на гостенките, любителите на динамичният спорт в Гоце Делчев имаха възможност да се насладят на една много красива напрегната игра.

Хандбалният мач в Гоце Делчев е първата международна среща в „Неврокоп Арена“  победа на българските момичета, неврокопчани определиха като знакова.

Спортното събитие в Гоце Делчев се организира от Българската федерация по хандбал. Мачът, който се игра във вторник следобед е част от подготовката на отборите за предстоящото Европейско първенство по хандбал за девойки до 17 години.