„Септември“(Симитли) вече е на 2 т. от върха след успеха срещу „Беласица“

Отборът на „Септември“(Симитли) победи като гост „Беласица“(Петрич) с 2:1 и е вече само но две точки от лидера „Струмска слава“ три кръга преди края на първенството.

На терена в село Коларово гостите от Симитли бяха по-добрия отбор и заслужено постигнаха трета победа с един и същ резултат – 2:1. Само след 6 минути игра Борислав Хазуров откри за гостите. След още 11 минути „Беласица“ изравни резултата. Капитанът Влади Кабранов бе точен от дузпа , отсъдена за игра с ръка на Иво Иванов. Минута преди края на полувремето Мартин Таушанов от 3 метра не успя да преодолее вратаря на гостите Пангев. Победата на гостите донесе по ирония на съдбата роденият в Петрич Андон Гущеров. Той демонстративно не се зарадва при отбелязания гол и дори поздрави публиката на „Беласица“. Малко по-късно Гущеров получи контузия, бе заменен и бурно аплодиран от зрителите. Малко по-късно реферът Петър Доровски не отсъди абсолютна дузпа за „Септември“, наставникът им Спас Стоименов реагира бурно и бе изгонен от съдията.