„Пирин“(Гоце Делчев) отново се изложи, този път срещу „Велбъжд“! Очакват се реакцията на ръководството

Това се случи след последния мач на тима срещу „Велбъжд“(Кюстендил), загубен отново с 1:2

В предишния си домакински мач, гоцеделчевци също инкасираха поражение със същия резултат и пак срещу тим от „зоната на здрача“ „Балкан“(Ботевград), който успя да си заработи оцеляване в Югозападната трета лига и догодина. Двубоят от 30-ия кръг на шампионата бе белязан от недостатъчно убедителна игра на някои футболисти и от ответната реакция на ръководството, което обяви, че ще вземе нужните мерки като не бе изключено да има отстранени футболисти от „Пирин“. „Няма да търпим бездушна, безидейна и безхаберна игра. Определено има играчи, които подведоха с поведението си и не изключваме да има отстранени играчи. Така не може повече“, коментира президентът на „Пирин“ Иван Близнаков.

Срещата започна с положения и пред двете врати и двата отбора набързо си размениха по един гол. Кирил Мицов откри за гостите след 10 минути игра, а Радослав Моллов след още 13 изравни за неврокопчани. голът на победата за гостите от Кюстендил вкара Симеон Димитров в 50-тата минута. В следващият кръг „Велбъжд“ гостува на изпадналия вече „Чепинец“(Велинград).

В класирането кюстендилци са 16-ти с 29 точки, а „Пирин“(Гоце Делчев) е на 10-то място с 39 точки и доиграва сезона.