Футболист от Югозапада игра цял мач при победа на своите

Бившият бранител на „Миньор“(Перник) ,ЦСКА и „Локомотив“(София)  Румен Трифонов игра цял мач при гостуването на „Миедж“(Легница) на „Вигри“(Сувалки)

Отборът на българина спечели с 1:0 срещата от 22-ия кръг на второто ниво на полския футбол и вече е само на точка от второто място ,което дава право на промоция в полския елит. Единствения и победен гол отбеляза Гжегож Бартчак в 43-тата минута на мача.

След подновяването на първенството през пролетта „Миедж“(Легница) има три победи в четири срещи. Лидер в шампионата тук е Чойничанка с 39 точки, Заглембе Сосновиец и Катовице имат по 37, а отборът на Трифонов е четвърти с 36 пункта.

През зимната пауза „Миедж“ изкара зимната си подготовка в Алания и бе в едни хотел с родните „Славия“ и „Пирин“. Трифонов пък играе втора година за отбора ,след като през миналото лято подписа нов договор.