„Марек“ отпадна за Купата на България след истинска драма

След пет геймова драма в Дупница Нефтохимик продължава в турнира за Купата на България

„Марек Юнион-Ивкони“ изигра силен мач, но не успя да се справи със звездния тим на „Нефтохимик“, а бургазлии спечелиха в Дупница с 3:2 (18:25, 25:21, 25:20, 22:25, 11:15) и се класираха за финалната фаза. В първият гейм гостите показаха повече самочувствие и след като поведоха още от самото начало затвориха тази част при резултат 25:18. Във вторият гейм играчите на тима от крайморския град подходиха малко лежерно и това позволи на домакините да спечелят с 25:21. Гостите излязоха от ритъм съвсем в третата част, а дупничани си повярваха и спечелиха с 25:20. Решаващата за „Марек“ четвърта част бе съпроводена от редица индивидуални грешки и опитния тим на „Нефтохимик“ не допусна изненада печелейки с 25:22. В тайбрека понатежалата звездна селекция от Бургас игра спокойно и взе петата част с 15:11. Жребият за финалната фаза на турнира е утре.