Илиян Мицански със силен мач в Полша

Българският нападател Илиян Мицански игра цял мач за „Короне“(Киелце) при домакинската победа с 2:1 над „Гурник“(Лечна) в мач от 23-ия кръг на полския шампионат

Националът ни, който премина в Корона със свободен трансфер от „Левски“ тази зима, изработи дузпа в сетния миг, от която падна победният гол за домакините. Отборът на българина губеше в резултата до последните минути, но Яцек Килб изравни в 88-а минута. От началото на сезона роденият в Сандански нападател е в страхотна форма. Юношата на благоевградските футболни школи има и два гола в три мача за новия си полски отбор.

В 6-а минута на добавеното време Илиян Мицански бе фаулиран в наказателното поле и от бялата точка Килб реализира втория си гол и донесе победата за Корона. „Легия“(Гданск) е начело в класирането с 46 точки, а Корона е на 7-о място с 32 точки.