„Пирин“(Благоевград) победи Банско в последната му контрола

Втора поредна победа записа отборът на Пирин. След победата над Левски в първенството, този път успехът дойде в контролна среща с ФК Банско. На терена в село Рилци без голяма част от титулярите орлетата спечелиха с 2:1

За тобора от Първа лига не играха Благой Макенджиев, Юлиян Попоев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Станислав Костов, Аймен Суда, Дани Младенов, Тони Тасев и Кирил Грозданов.

Автор на второто попадение стана англичанинът Рос Дженкинс, който дойде наскоро в най-големия град на Югозапада. Орлетата играха с доста експериментален състав – Иван Цветков с капитанската лента и двамата бразилци Алешандре Ханс и Лукаш играха срещу втородивизионния отбор.Наставникът Милен Радуканов пусна в игра и много юноши, а даде почивка на титулярите от мача с Левски.

В 33-ата минута юношата Марио Топузов откри резултата след великолепен пас на Иван Цветков в коридор. В 64-ата минута Дженкинс, единствен от „Пирин“ играл пълни 90 минути, се разписа при добавка. Алешандре Ханс стреля от фаул, вратарят на Банско изпусна топката и при добавката бившият футболист на английския Уотфорд Дженкинс не сбърка.

Две минути преди края на мача гостите стигнаха до гол, дело на новото попълнение Калоян Бонев, който се разписа с глава. За Банско дебют направиха двама чужденци – французинът Максимилиан Таба и нигериецът Самюел. Все още не е ясно какви са качествата им и дали ще останат в предпоследния в българската Втора лига.