ХК „Пирин“(Гоце Делчев) започна с победа втория дял от първенството. Още веднъж нокаутира актуалния шампион на България

Неврокопчани започнаха отлично участието си в пролетния полусезон на хандабалното първенство

Неврокопчани победиха с 27:23 актуалния шампион „Фрегата“. Това е втори успех над бургазлии, след като и първата среща през есента завърши с победа на Пирин с 27:25. В „Арена Неврокоп“ пред около 600 зрители момчетата на старши треньора Николай Пиргов показаха отлична игра и заслужено спечелиха. До 15-та минута двубоя вървеше равностойно 6:6, но в следващите 10-минути домакините дръпнаха сериозно в резултата в поведоха с 12:6, за да се отеглят на почивка с преднина от 8-гола или 16:8. През тази първа част за „Пирин“ отлично игра новото попълнение Мирослав Владков, който реализира 7 гола,  останалите бяха дело на Ал. Халачев- 4 гола, Магдалинчев- 2 гола, Пиргов -1 гол, Гущанов – 1 гол, Мечев – 1 гол.  За Фрегата: Колев – 4 гола, Славов – 2 гола, Славчев – 1 гол, Стоянов 1 гол.). През първите 10-минути на второто полувреме преднината на Пирин стигна и до 10-гола, което общо взето още тогава определи крайния победител. В заключителните минути гостите се опитаха да стопят аванса, но силите им стигнаха само за намаляване на разликата до 4-точки. 15-минути преди края тежка контузия получи Костадин Пиргов от „Пирин“, като бе закаран в болница. Успеха на домакините е още по-ценен с оглед факта, че те имаха редица кадрови проблеми преди началото на двубоя. Старши треньора Николай Пиргов не можеше да разчита на контузените Иван Халачев и Иван Стоилов.  Димитър Бекташев, Александър Янев, Борислав Нановски и Александър Халачев бяха с вирусни заболявания, като само Халачев успя да вземе участи днес.

Пристигането на Мирослав Владков пък бе белязано с по-сериозна увереност от страна на неврокопчани, които за първи път от изтеклите мачове през сезона имат толкова висока успеваемост при ударите от шестте метра (б.р. дузпа в хандбала). Срещу „Фрегата“ „Пирин“ успя да отбележи 6 от отсъдени общо 7 от тях.

ВИЖТЕ ЦЕЛИЯ МАЧ ВЪВ ВИДЕОТО НА НАШИЯ САЙТ!