„Марек“ победи „Велбъжд“ в контрола

Марек победи с 3:1 Велбъжд в контрола играна днес на спортен комплекс „Царско село“ в София

Спарингът бе първи и за двата отбора, които избраха столицата, пред замръзналите и зснежени терени в област Кюстендил. Първото полувреме започна с териториален превес на дупничани, но и Велбъжд отговори с няколко добри атаки. В тази първа част и двата тима предложиха добър футбол с оглед началото на подготовката. В 40-та минута Илиан Чавдаров завърши добра атака на „Марек“ и след пас на Емил Стоянов откри резултата. След почивката влезлия, като резерва Роби Атанасов в 52-та минута покачи на 2:0. Кирил Вълов намали в 72-та минута, но отново Атанасов в 78-та минута реализира за крайното 3:1 за отбора от града на барикадите. До края играчите на „Велбъжд“ на два пъти уцелиха и гредите. Дупничани бяха без осем футболисти от първия тим, които се оплакват от различни контузии, между тях Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов, Димитър Чечев, Кристиян Здравков, Дани Георгиев. В състава на Велбъжд се появи 26-годишният Момо, който е алжирец с френски паспорт. Президентът на клуба Васил Русаков заяви, че най-вероятно Момо ще остане в отбора.