„Вихрен“ започна със загуба серията от контроли

Отборът от балнеокурорта претърпя поражение в първата си приятелска среща от зимната подготовка с 1:2 срещу „Оборище“

Срещата се игра в Сандански, където тимът от Панагюрище е на лагер. Двубоят бе доста интересен и показа много добра игра с оглед на ранния етап след ваканцията.

Първи в резултата за изненада на някои дръпнаха домакините, които откриха чрез Петър Мицев. Той се разписа без колебание в 18-ата минута, но 20 минути по-късно бившият футболист на „Пирин“(Гоце Делчев) Свилен Щерев израни с хубав удар от 25 метра.  През втората част и след направените дежурни и многобройни смени, „Оборище“ стоеше далеч по-добре на терена и след час игра възпитаниците на Емил Велев стигнаха до пълен обрат. След асистенция на друг футболист на неврокопчани Ели Маркес падна следващото попадение за символичните гости. Именно бразилецът с български паспорт изведе в чиста позиция Васил Тачев, който овладя и с удар по диагонала оформи крайното 2:1 за гостите  Следващият контролен мач на „Оборище“ е срещу „Беласица“(Петрич) във вторник 24-ти януари, а „Вихрен“ има проверка срещу „Ботев“(Враца) в сряда 25-ти февруари.