Гоцеделчевецът Д. Макриев поигра десетина минути за купата, зетят на Б. Михайлов с тежка травма

Гоцеделчевецът Димитър Макриев поигра десетина минути в осминафиналния сблъсък за купата на Кипър на неговия „Неа Саламина“ срещу „Апоел“ на Живко Миланов. Двамата не успяха да се засекат на терена, тъй като зетят на президента на футболната централа Борислав Михайлов напусна в средата на второто полувреме с травма, която по първоначални прогнози е тежка. Отборът му обаче измъкна победата с 2:1 и си осигури аванс за реванша след седмица. Домакините направиха пълен обрат с головете на екснападателя на „Ботев“ /Пд/ Вандер Виейра /64/ и Андреа Орланди /74/. Преди почивката преднина на гостите даде от дузпа Георгиос Колокудиас. Наставникът на „Неа Саламина“ бе избрал дефанзивна тактика, в която нямаше място за Макриев, макар че се намира в отлична форма и не спира да вкарва. Малкото игрово време в края обаче се оказа недостатъчно да продължи головата си серия от началото на годината.