„Рилски спортист“ загуби шести мач, този път от „Черно море Тича“

Самоковци претърпяха поражение от варненци в Националната баскетболна лига пред собствена публика варненският тим надделя над самоковци с 81:74

След първоначално равностойна игра в началото на мача, домакините успяха да поведат с 9:4. Те продължиха да трупат преднина, която достигна до 9 точки при 20:11. Гостите обаче успяха да реализират 11 поредни точки и не само изравниха при 20:20, но и поведоха при 22:20. В крайна с тройка на Филип Дедийер в края домакините спечелиха първата четвърт с 23:22. През втората част играта бе по-оспорвана. Домакините от „Рилски спортист“ успяха да поведат със 7 точки при 34:27, но гостите изравниха при 34:34. След това отборът на „моряците“ вкара три поредни тройки и поведе с 9 точки, а на почивката резултатът бе 45:36 за домакините.

„Черно море-Тича“ показа добра игра в началото на третата част и поведе след тройка на Филип Дедийер с 14 точки – 54:40. Около минута преди края на третата част гостите успяха да намалят пасива си до 10 точки при 52:62. Преди последната част преднината на домакините бе 13 точки – 67:54. През последната четвърт домакините успяха да поведат с 16 точки около 2 минути и 40 секунди преди края и независимо че допуснаха авансът им да бъде намален спечелиха мача с 81:74