Благоевградски танцьори блестят на национален турнир в София

С два златни, два сребърни медала и едно пето място се завърнаха танцьорите от благоевградския клуб по спортни танци „Импулс“ от националния турнир „Коледни звезди“ в София. Надпреварата се проведе тази неделя и бе организирана от Клуб по спортни танци „Проданс“.

В силна конкуренция от на 200 танцьори (100 двойки) благоевградските състезатели успяха да завоюват призови класирания, а треньорите им Десислава Петачка, Светлозар Димитров и Христо Гръчки останаха изключително доволни от представянето им.

Най-малките възпитаници на благоевградския клуб – Кристиян Барболов и Никол Милчева, спечелиха златните отличия в категория латиноамерикански танци при 6-годишните.

Петьо Петков и Никол Николова също се окичиха със златни медали в латиноамериканските танци при 7-годишните.

В категория до 11 години конкуренцията бе най-голяма. Там участие взеха 18 двойки, а благоевградските възпитаници Яне Николов и Александра Борисова завоюваха 5-то място в латиноамерикански танци

В категория до 13 години Денис Василев и Мария-Александра Цекова от благоевградския клуб на два пъти се окичиха със сребърни медали – и в стандартните и латиноамериканските танци.