„Пирин“ Разлог нанесе първа загуба на „Нефтохимик“

96968-pirin-razlog-volei

„Пирин“ Разлог нанесе първа загуба на „Нефтохимик 2010“ Бургас, след като в мач от трети кръг на Суперлигата се наложи с категоричното 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) пред 300 зрители в ремонтирана си зала „Септември“, съобщава bgvolleyball.com.

Повече проблеми играчите на „Пирин“ имаха в третата част, когато гостите от Бургас на няколко пъти изравняваха резултата. В другите две част домакините вземаха инициативата от самото начало.

С 18 точки най-резултатен бе Йордан Желязков (1 ас, 2 блокади, 62 % в нападение) от тима на „Пирин“. 10 добави Александър Симеонов (2 аса, 1 блокада, 64 % в атака). За гостите от Бургас Петър Христов наниза 14 точки (1 блокада, 50 % в нападение).

В следващия кръг „Пирин“ гостува на „Добруджа 07“ Добрич на 8 ноември от 18:00 ч. , а „Нефтохимик 2010“ е гост на „Левски Бол“ София по същото време.