“Марек” нагълта солена вода в Бургас

98927-marek-slavia

18 блокади на “Нефтохимик 2010” позволиха само гейм на дупничани

“Нефтохимик 2010” (Бургас) постигна сладка победа с 3:1 (22:25, 25:18, 26:24, 25:21) при домакинството си на “Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) в зала Младост, съобщава bgvolleyball. В отсъствието на диагонала си Тодор Вълчев, който през седмицата пое към Иран шампионите не съумяха да намерят достатъчно пролуки в блокада на рутинирания си съперник, където личат имената на Теодор Богданов и Стоян Самунев и след 18 директни точки от блок за домакините те се поздравиха и с успеха в двубоя.

Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха с 8:6 и 11:9 в първата част, но съперникът им постепенно вдигна темпото и съумя да обърне до 25:22. Във втората част обаче нямаше връщане за гостите и след като изоставаха с 16:11, логично се стигна до изравняване на геймовете – 1:1. Изходът от третия гейм се оказа решителен за крайния изход на целия двубой. В него Марек поведе с 10:7, “Нефтохимик” намали до 12:13, но в крайна сметка второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за възпитаниците на Найден Найденов. Дупничани дръпнаха дори с четири точки при 19:15, но домакините продължиха преследването и след като намалиха до 20:22 се стигна до равенство 22:22. Спорно отсъждане за топка от блокадата на “Нефтохимик” в полето на “Марек” даде важен аванс за момчетата на Петьо Драгиев при 24:23. Гостите отразиха първата възможност за съперника им да затвори гейма, но нямаха отговор за на сервис чекмежде на Андрей Николов, който даде частта на тима от Бургас.

Драматичният край на третия гейм предопредели спад в ентусиазма в играта на “Марек” и “Нефтохимик” поведе с 8:5 в четвъртата част. До второто техническо прекъсване авансът вече бе смазващ – 16:7. Двамата треньори извадиха част от титулярите си до 21:12. Тук обаче бяхме близо до сензационен обрат, характерен за дамски мачове и при сервис на Борислав Апостолов дупничани намалиха до 20:21. Домакините все пак превъртяха каръшкото подреждане с атака през центъра на Теодор Богданов и след това затвориха срещата с 25:21.