Банско най-после спечели победа

Отборът на Банско най-сетне успя да сложи край на негативната си серия от мачове без победа, след 2:1 над „Ботев“(Ихтиман)

Домакините успяха да вземат първи успех след 7 мача без победа в срещата от 14-ия кръг на Югозападната трета лига.

Гостите поведоха само след три минути игра  с гол на  Владимир Бахъров, който с удар отблизо матира Иван Димитров. За радост на местните фенове техните любимци успяха на свой ред да изравнят след 5 минути, когато Любомир Витанов изведе отлично сам срещу вратаря  Руслан Иванов и той не сгреши. Още преди почивката Христо Петров вкара втори гол  и донесе победата на своя отбор.

До края на срещата домакините имаха смазващо предимство, но пропуски направиха Иван Топузов, Иван Кирев и Петър Лазаров, а Руслан Иванов удари греда.

Със спечелените три точки Банско излезе на 7-мо място с актив от 22 точки, а „Ботев“(Ихтиман) е на последното място с актив от 8 точки.