Банско и „Пирин“(Гоце Делчев) не се победиха

Така неврокопчани, които преди срещата бяха сочени за аутсайдери и дори сигурни „Пирин“(Гоце Делчев) успя да вземе точка наедин от водещите отбори в югозападната Трета лига – Банско и да повъзвърне самочувствието на младия си състав

Това бе трето равенство за хората на Румил Жотев не допусна, които завършиха 0:0 на стадион „Свети Петър“. Съдията Борислав Ненков не защити имиджа си на арбитър от

професионалния футбол и направи куп глупости, които изнервиха иначе

коректния двубой. Той остави двата отбора с намалени състави, след като отстрани пресилено Виктор Шишков, а след това и Милен Лефтеров, изравнявайки силите на терена, а показаните общо 10 картона за двата тима не отговаряха на коректния тон на двубоя.

Съперниците изнесоха не особено атрактивен мач, в който преобладаваше борбата като резонно домакините започнаха срещата по-уверено. Противникът пък бе отделил повече сили в отбрана и разчиташе на контраатаки, които до почивката не му се отдаваха често в отсъствието на две от основните си единици – контузените Стефан Терзиев и Иван Грънчаров. Така в 18-та мин. Любомир Витанов пробва да

обезпокои Захари Димитров но шутът у мина до дясната греда. В 25-та Георги Фикийн с глава опита да застраши още веднъж мрежата на неврокопчани, но стражът на гостите спаси точния му, но и не особено силен удар с глава. Малко по-късно и Милен Лефтеров изпробва своя мерник, но отново вратарят на „Пирин“ бе на мястото си. За гостите може да се запомни единствено удар покрай вратата на Виктор Шишков, чието присъствие на терена бе само 42 мин., след като срещ него бе свирено пресилено нарушение, след което получи и втори жълт картон. Само 3 минути по-късно при рутинно падане на Милен Лефтеров след

сблъсък с противников футболист съдията реши да изравни силите и на свой ред му вдигна второ официално предупреждение и го изпрати под душовете.

След почивката неврокпчани започнаха по-добре и опитаха да отбележат като Живко Грозданов, а след това и Илия Длагонски в 50-та и 53-та пратиха топката на сантиметри от целта. В 63-та Илия Длагонски имаше още една възможност, но отново прати топката до целта. В ответната атака Георги Фикийн проби отдясно, но Захари Димитров отново бе на мястото си и спаси вратата си от сигурен гол. Най-опасният в този двубой за гоцеделчевци Илия Длагонски в 76-та мин. бе най-близо до попадение, след като малко случайно след негов вратарят на Банско Иван Димитров спаси с крак изстреляната от него топка. В 80-та и 82-та Христо Петров и Йордан Лечов можеха да отбележат от изгодни позиции, но топката мина много близо до целта.