„Вихрен“ остана на второ място и след този кръг

„Вихрен“ продължава да диша във врата на водача в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948

Воденият от Петър Златински тим победи с 1:2 като през втората част домакините можеха дори да стигнат до изравняване. В крайна сметка по-опитният тим взе успеха, след като имаше инициативата през голяма част от мача. След този мач гостите продължиха да бъдат непобедени от хората на Христо Джоджов, които в началото на октомври претърпяха поражение пак у дома с 0:1.

Гостите откриха в 22-та минута, когато след прострелно центриране в наказателното поле на домакините Боян Стойнев засече неспасяемо топката в собствената си врата. Малко преди последния съдийски сигнал след центриране на Венцислав Христов Петър Дънгов удвои преднината на гостите.

След почивката домакините излязоха променени и далеч по-съсредоточени като владееха по-често топката. Цветан Варсанов не успя да се разпише от добра позиция, а след това бе в основата на подема в редиците на своите. Така се стигна до 72-та мин., когато Жил Лаусен открадна топката от противников защитник и сам срещу вратаря намали. Фрнацузинът можеше да донесе точката срещу „Вихрен“, след като още веднъж се озова сам срещу съперниковия страж, който обаче този път не даде възможност за изравняване.