45 ученици от Гоце Делчев се включиха във вело-щафета посветена на Седмицата на мобилността

Вчера, 45 ученици от три средни и две основно училища в Гоце Делчев се включиха в състезателна вело-щафета организирана от община Гоце Делчев и посветена на Седмицата на мобилността

Отбори от по пет състезатели, представиха НПГ „Димитър Талев“, ПМГ „Яне Сандански“, ПГ МСС „П. Яворов“, Първо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ и Трето ОУ „Братя Миладинови“. Те бяха разпределени в три възрастови групи: 3 – 4 кл., 5 – 7 кл. и 8 – 12 кл.

Стартът на емоционалната велосипедна щафета бе даден малко след 14:30 ч. Младите колоездачи вложиха завидни състезателни възможности на скоростна отсечка. Състезанието бе добре организирано и това даде възможност на състезателите да проявят максималните си умения в този спорт. Всички състезатели се представиха много успешно – споделиха организаторите от общинската управа.

След края на състезанието, зам. кмета на общината, Саит Иброш, благодари на всички участници в организираното състезание във връзка с инициативата „Седмица на мобилността“

Зам. кмета, Иброш, съобщи резултатите и връчи на участниците специални грамоти за участие в състезанието и съответни предметни награди съобразно класирането на отборите.

На първо място в първа възрастова група, 3 – 4 кл., се класира отборът на Трето ОУ а на второ, състезателите от Първо ОУ. Във втора възрастова група, 5 – 7 кл., първо място зае отборът на Трето ОУ, а на второ основно, гоце делчевтози на Първо ОУ. В тези две възрастови групи, поради липса на достатъчно отбори, трети места не бяха присъдени. В най-голямата възрастова група, 8 – 12 кл., с най-добро време, първото място зае отборът на НПГ, след тях се наредиха състезателите от ПМГ и на трето място се класираха колоездачите на ПГ МСС.