Банско спечели при гостуването си на „Чавдар“(Етрополе)

Козлите надделяха над съпернииците сис 0:2 в среща от 2-ия кръг на Югозападната трета лига

След като победи „Сливнишки герой“ в първия кръг, сега етрополския тим допусна загуба у дома.
През цялото време личеше напрежение в играта на домакините, липсваше точност в подаванията и това водеше до грешки, които бяха използвани от гостите. Головете за победата вкараха Любомир Витанов и Георги Фикийн. Това бе и първа победа в първенството за момчетата на Димитър Крушовски, които в първия кръг загубиха у дома от Миньор Перник. Въпреки отсъствието на наказания бранител Борислав Сандев, отбраната бе на нужното ниво. Гостите можеха да решат нещата още през първата част, но Руслан Иванов и Георги Фикийн от стопроцентови ситуации не успяха да се разпишат. След подновяването на играта именно Георги Фикийн пропусна отново сам срещу вратаря от 2 метра, но след това успя да се реваншира с попадението си в 75-та минута.
А след прекъсване от 8 години Банско отново спечели мач в третото ниво на родния футбол.