„Пирин“(Гоце Делчев) направи престижен хикс срещу седмия в Македония

Отборът на неврокопчани завърши наравно 1:1 с „Победа“(Прилеп) на терените на хотелски комплекс „Пири“ в Банско

С нея бе сложен край на лагера на отбора от Прилеп в планинския курорт.

Ремито определено има своето значение за самочувствието на гоцеделчевци, които до момента имаха 4-ри загуби в контролите. Отборът, воден от Йордан Боздански започна повече от добре срещу съперника от западната ни съседка, след като създаде две възможности за гол в първите минути, но Живко Грозданов и Стефан Терзиев не успяха да се възползват от тях. Българският отбор все пак успя да материализира преимуществото си в 17-та мин., когато Виктор Шишков откри за неврокопчани от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Живко Грозданов. Деян Цветаноски изравни за македонците в 41-та минута. След час игра Иван Макриев получи червен картон и „Пирин“(Гоце Делчев) завърши с 10 човека мача, тъй като такава бе договорката между двамата треньори.

Дебют за неврокопчани направиха бившите футболисти на Вихрен Захари Димитров и Илия Длагонски, които дойдоха в лагера на водения от Йордан Боздански отбор предния ден.