Начело с родения в Копривлен Петър Занев „Амкар“ победи гранда „Зенит“ в руското първенство

Тимът на българина надделя над руския евробоец с минималното 1:0 в двубой от 19-ия кръг на руското първенство

При постоянният валеж и тежките условия на провеждане на срещата тимът на домакините определено се настрои по-добре. Победното попадение реализира Роланд Гиголаев в 33-ата минута на срещата. Петър Занев се отчете с жълт картон. Юношата на „Пирин“(Благоевград) отново изведе отбора си с капитанската лента.

Гостите започнаха активно мача, но „Амкар“ съумя да реализира попадение в 33-ата минута, когато Гиголаев беше на точното място и успя да се разпише във вратата на Лодигин.В края на полувремето отлично спасяване на Лодигин спаси „Зенит“ от втори гол след удар на Комолов. През втората част и двата тима имаха възможност да стигнат до попадение, но това не се случи и „Амкар“ спечели двубоя.

След този успех отборът на родения в Копривлен национал е на 5-ото място с актив от 30 точки, а „Зенит“ е трети и изостава вече на 5 точки от лидера „Спартак“(Москва) и с мач повече.