„Пирин“(Гоце Делчев) победи във втората си зимна контрола

Успехът бе постигнат с 2:4 при гостуването на 4-то дивизионният гръцки „Пандрамайкос“ (Драма) на базата на тима в Мелопотамос

Гоцеделчевци взеха успеха след по-добра игра и получиха аванс чрез бразилеца да Коща, който с далечен изстрел прати топката зад гърба на противниковия вратар. Малко след това гърците изравниха, Георги Самокишев от фаул оформи резултата на полувремето. След почивката Йордан Боздански започна с четирима нови, а до края на срещата съвсем резонно пусна в игра и всички 21 футболиста, които тренират на този етап в отбора на Пирин. Третият гол за гоцеделчевци вкара Зефир Катунчев след самостоятелен пробив, а за 1:4 се разписа Стефан Терзиев след като засече прострелно центриране. Малко преди края домакините оформиха и крайният резултат 2:4. Треньорският щаб изрази задоволство от изиграната контрола и останаха доволни както от играта на отбора, така и от играта на бразилеца Джон Да Коща, който вкара първият гол в мача, а малко преди почивката малшанс можеше да вкара и втори, но прехвърлящият удар минал над вратата на домакините. Това бе втора контрола за състава на „Пирин“, като преди седмица неврокопчани загубиха с 0:1 от „Струмска слава“.