Футболен спец от Блатска счупи рекорд със седма титла в Казахстан

Футболният спец от село Блатска Саид Ибраимов счупи рекорд със седмата си шампионскаа титла в Казахстан. Спечели я с местния гранд „Астана“, където се завърна преди месец и половина по покана на новия старши треньор на тима Григорий Бабаян. Тогава отборът изоставаше с 5 т. от лидера „Актобе“. Шест от трофеите във визитката на Ибраимов са с бившия тим на Станимир Стоилов, четири от тях са като помощник на Мъри. Миналия сезон пък изведе до златото „Тобол“, на който бе вр.и.д. наставник в тандем с Александър Москаленко. До успеха „Астана“ стигна с драма 3:2 като гост на „Шахтьор“ /Караганди/ в последния кръг на първенството и изпревари с точка „Актобе“. В началото на решителния двубой хърватинът Марин Томасов пропусна дузпа, но после коригира мерника си и с неговото и на екснападателя на „Берое“ и „Черно море“ Педро Еуженио попадение столичани си осигуриха аванс на почивката от 2:1. През втората част Томасов вкара втория си гол в мача и това бе достатъчно за триумфа, който е седми за клуба в 13-годишната му история.

Също през уикенда в Турция „Юмраниеспор“ на благоевградчанина Страхил Попов най-после дочака първата си победа от началото на сезона в елита на югоизточната ни съседка с 3:1 срещу „Аланияспор“ в 13-ия кръг, но не успя да отлепи ютията от дъното със скромния актив от 6 т. Бившият български национал започна в трети пореден двубой като титуляр и се представи на добро ниво. В 13-та мин. гол на Бел Дурел Авуну беше отменен, но след още осем Умут Найир откри резултата след асистенция на Йонатан Дел Вале. Малко преди почивката аванса удвои Жералдо. Гостите се върнаха в срещата с попадението в 56-та мин. на Уилсон Едуардо, но четвърт час по-късно отново Найир попари надеждите поне за хикс. Попов и компания отстоят на 6 т. от спасителния бряг.