Хандбалният „Пирин“ Гоце Делчев с важна победа над „Осъм“

Хандбалният „Пирин-64“ град Гоце Делчев извоюва много важна победа срещу отбора на ХК „Осъм“ в шестия кръг на „А РХГ“. Мачът се игра на 30 октомври в спортната зала в Ловеч
Пиринци изиграха страхотен мач, както във фаза защита, така и във фаза нападение.

Двубоят започна равностойно и така продължи до полувремето, което завърши при резултат 8:10 в полза на „Пирин-64“.
Второто полувреме отново започна гол за гол до 20-та минута преди края на мача. Тогава възпитаниците на Николай Пиргов заиграха много силно в защита и с отлични спасявания на двамата вратари преднината на „Пирин-64“ достигна до цели 7 гола. Мачът завърши с резултат 19:24.

За неврокопчани страхотен мач изигра Тодор Русков, който реализира 9 попадения. Николай Нейчев вкара 5, а Иво Тодоров добави 4. За Осъм ,бившият играч на неврокопчани Веселин Чакмаков, вкара 4-ри гола.
В момента ХК „Пирин-64“ се намира на трето място с две точки по малко от лидера в първенството ХК „Шумен“.

Следващата неделя предстои отново много тежък мач за пиринци. Те ще се изправят срещу отбора на ХК „Локомотив“ гр.Горна Оряховица. Мачът ще се играе в Гоце Делчев