Пирин Благоевград победи Ботев Враца с 3:1

Отборът на Пирин Благоевград надигра гостуващия Ботев Враца с резултат 3:1 в първи двубой от 11-ия кръг на родната efbet Лига. Красимир Станоев откри резултата в 37-ата след точно изпълнена дузпа, но Антонио Георгиев изравни в добавеното време на първата част. Резервата Преслав Йорданов отново даде аванс на „орлетата“ в 70-ата, а две минути след това Станислав Костов оформи крайния резултат. Трябва да се отбележи, че гостите играха и с човек по-малко от 39-та минута, когато Гонсало Виейра получи втори жълт и съответно червен картон.

По този начин „орлетата“ записаха втори успех от началото на сезона. Победата бе заслужена, след като възпитаниците на Уорън Фийни играха по-добре през цялата среща. Те имаха повече чисти ситуации и можеха да отбележат и още попадения.

С трите точки Пирин събра аткив от 8 точки и се изкачи до десeтата позиция. Ботев остава осми с 10 пункта. В следващия кръг благоевградчани гостуват на Локомотив Пловдив, докато врачани приемат Черно море.Пирин спорт