Хандбалистите на „Пирин“ /ГД/ подгряха с рутинна визита в Мездра за сблъсъка с шампионите

Хандбалният „Пирин“(ГД) победи като гост „Локомотив“ (Мездра) с 35:29 в  четвъртия кръг на родната „А“ ХГ, записвайки трети пореден успех като подгрявка за сблъсъка у дома след две седмици срещу актуалния шампион „Шумен“. За неврокопчани повторен дебют направи Мирослав Владков, след като в последния момент отпаднаха пречките около документите му за картотекиране в отбора на Николай Пиргов. Визитата в Северозапада пропусна младият вратар Александър Заемджиков, който получи почивка от треньорския щаб. Южняците взеха мача напълно закономерно, водеха играта от самото начало, а съпротивителните сили на домакините стигнаха докъм 5-та мин., когато поддържаха статуквото в резултата – 3:3. След това последваха силни 300 секунди за пиринци, в които отбелязаха 6 безответни попадения. След това дойде нова серия от  около 7 минути, в които разликата набъбна на 9 гола и се запази до съдийския сигнал за край на първата част, дошъл при 19:10. След подновяването на играта ситуацията на полето не се промени, въпреки периодичния импулс в играта на железничарите, а авансът на гоцеделчевци в средата на второто полувреме стигна 11 гола. Тогава Н. Пиргов си позволи да експериментира с промени в състава и в схемата на игра, в която много добре се включиха юношите Веселин Георгиев, Николай Атрев и Борислав Партенов. За сефте се разписа след завръщането си на терена след тежка контузия Янис Кузе. Най-резултатен за победителите бе Николай Нейчев, който порази 7 пъти мрежата на мездренци. Красимир Мелков добави 5, а с по 4 се отчетоха Тодор Русков, Иво Тодоров и Райчо Копривленски.

„Спечелихме двубой, в който не трябваше да си позволяваме никакво подценяване. Видя се, че младите състезатели на „Локомотив“ са натрупали самочувствие и стават все по-опасен противник. За нас бе важно да отиграем различни варианти за двубоя с „Шумен“. Имаме слабости и трябва да работим върху тях, за да сме максимално готови за следващото изпитание“, коментира предводителят на „Пирин“.

Николай Нейчев

„ПИРИН“ /ГД/: Танев, Копривленски – 4, Мелков – 5, Магдалинчев, Тодоров – 4, Русков – 4, Нейчев – 7 (Николов, Петков – 3, В. Георгиев, Тунтев – 2, Партенов – 1, Владков, Кузев – 1, Атрев – 2, Божинов – 2).