Децата на Септември (Симитли) стигнаха до осмина финал на мини световното

Децата на Септември (Симитли) приключиха участието си на мини световното по футбол.

За съжаление футболистите ни отпаднаха на осмина финалите с 6:2 от Хебър (Пазарджик). След най-силно изиграния си мач, малките спортисти нямаха късмет и се прибраха вкъщи. През първите две полувремена Септември(Симитли) доминираше. Децата ни поведоха за 1:0 чрез Методи Кокалков, до края на полувремето Хебър изравниха за 1:1, а във втората част пак Септември поведоха за 2:1. Второто попадение за Симитли беше дело на Вили Бачев от фаул.

До края на мача имаше още положения за Симитли, но нито едно не беше реализирано. Така приключи участието ни в мини световното. „Умората си каза думата, но децата ни по нищо не отстъпваха на всички други школи на турнира. Децата ни са по- малки като възраст от останалите, които ни бяха съперници и това също повлия на крайния резултат. Аз съм доволен, децата се представиха отлично“, коментира треньорът Антон Бачев.