„Миньор“(Перник) счупи каръка! Победи за първи път през пролетния полусезон

Отборът на „Миньор“ (Перник) би аутсайдера „Ботев“ (Ихтиман) с 2:0 и записа първа победа от началото на втория полусезон в шампионата на Югозапада

Срещата се игра пред стотина зрители и силен вятър, което често затрудняваше състезателите и от двата състава. През първото полувреме до откриване на резултата не се стигна. В 44-тата минута Лъчо Георгиев проби отдясно, след което изведе в чиста позиция Стоян Кадифчин, който от десетина метра пропусна да вкара топката в мрежата зад Кристиян Дяков. След почивката с помощта на вятъра перничани взеха инициативата и вкараха два гола. В 47-ата минута Илиян Илиев центрира от ъглов удар и намери в наказателното поле Денил Селемински, който засече топката с глава и я прати в далечния ъгъл на Дяков за 1:0. В 78-ата Илиян Илиев нацели напречната греда над Кристиян Дяков, след което топката напусна очертанията на терена. Течеше 82-рата минута, когато сред разбъркване пред вратата на гостите резервата Стивън Милчев върна към Лъчо Георгиев, който от пет-шест метра вкара за 2:0. В този мач главният рефер Николай Йорданов на два пъти не даде по една дузпа и за двата отбора за игра с ръка в наказателното поле, като обясни, че не е имало умисъл в действията на бранителите