Димитър Бербатов бе скъсан от ритане във втория му мач в Индия

Димитър Бербатов изигра един от най-неприятните мачове в кариерата си

В среща от втория кръг на индийската Супер лига неговият „Керала Бластърс“ завърши 0:0 у дома срещу новака „Джамшедпур“, като така се повтори резултатът от първата среща срещу „Атлетико де Колката“. Българинът отново изкара пълни 90 минути, които обаче ще иска да забрави час по-скоро.

Той се сблъска със суровата действителност, а именно ниско ниво на футбола и груба игра на съперника. Бившият играч на „Манчестър Юнайтед“ действаше зад гърба на централния нападател, като често се връщаше в халфовата линия. Гостите обаче му бяха поставил персонал пазач – Мехтаб Хосаин, които не спря да го рита. Индиецът действаше безцеремонно и демонстративно, като фаулираше нашенеца и с топка, и без топка. Слабият съдия обаче му вдигна жълт картон чак в 56-ата минута, а в Европа за такива нарушения червеният картон щеше да е факт още преди почивката. Затова в един момент и нервите на Бербатов не издържаха и той също срита Хосаин, за което също беше предупреден официално.