„Пирин“(Благоевград) загуби в контрола от „Септември“(София)

Отборите на „Пирин“(Благоевград) и „Септември“(София) завършиха  при резултат 0:1  поредната футболна контрола играна на стадиона в Разлог

Единственият гол падна в 53-тата минута, когато капитанът на орлетата Юлиан Попев си вкара автогол след центриране на Кирил Николов. Много добър мач за новака в първа лига направи и 18 годишният Димитър Костадинов. Той не спря да тормози бранителите в зелено през целия мач. Загубата бе и първа за Пирин през лятната подготовка.

През първото полувреме бе отменен и гол на Борис Галчев с глава заради засада. Футболистите на Пирин създадоха много малко положения през този мач. Дебют със зеления екип направи и юношата на орлетата Любомир Илиев. Синът на бившия футболист и треньор на клуба Стойне Илиев бе част и от академията на „Левски“. За първи път и собственикът на Септември Румен Чандъров изгледа контрола на отбора си през лятната подготовка. Той бе в компанията на легендата на „Пирин“ Петър Михтарски.