Васил Божиков не игра за „Амкар“! Петър Занев капитан за руснаците в поредната контрола на тима

Амкар Перм и Петър Занев записаха първа победа в летните контроли

Те победиха с 2:0 словенския „Алуминий“ в контрола играна на лагера в Австрия. И двата гола за победата реализира Дарко Бодул още през първото полувреме. Юношата на „Пирин“(Благоевград) Петър Занев изведе отбора си с капитанската лента и остана на терена до 87-та минута ,когато бе заменен от Алейников.

В тази среща обаче не играха дошлите на проби Васил Божиков и Даниел Димов. Роденият в Гоце Делчев Божиков дори вкара гол в първата контрола на австрийска земя срещу „Зноймо“, а срещата завърши наравно 2:2. Каква е причината не се коментира от страна на „Амкар“, но най-вероятната от тях е редуването на играчи в различните проверки за тима, което включва и проби на варианти от страна на треньорския щаб.