„Пирин“ с класика срещу „Нефтохимик“. Вуйчо Ваньо отново над всички, Даниел Младенов с два гола

„Пирин“ спечели с 3:0 гостуването си на „Нефтохимик“ в Бургас

Даниел Младенов се превърна в голмайстор за „орлетата“, след като се разписа по веднъж и в двете полувремена, а Иван Цветков добави един гол в продължението на мача.

Домакините започнаха по-силно срещата, но атаките им бяха ялови и не затрудниха вратаря Красимир Костов.
„Пирин“ отговори с центриране от фаул на Иван Цветков, но Янко Георгиев без проблеми се справи.

Постепенно атаките на гостите от Благоевград става все по-опасни и в 25-ата минута след отличен пробив на Кощрна резултата бе открит. Словакът мина като на парад през защитата на „Нефтохимик“ и прати топката към Младенов, който от непосредствена близост прати топката в мрежата.

До края на полувремето и двата отбора опитаха плахи опити за промяна на резултата.

Четири минути след подновяването на играта Даниел Младенов вкара своя втори гол в мача, с което удвои преднината на „орлетата“. Нападателят засече подаване на Иван Цветков и не остави никакви шансове на Янко Георгиев.

„Нефтохимик“ вдигна оборотите, но Хазуров, Романов и резервата Божанов не успяха да пробият защитната стена на гостите.

В допълнителното време на мача Иван Цветков се възползва от извеждащо подаване от дълбочина и майсторски направи резултата 3:0 за „Пирин“.