„Чепинец“ победи „Велбъжд“ в контрола

Това бе поредна загуба в контролните срещи за юстендилци, които отстъпиха с 1:4

Атанас Пенков откри резултата за домакините в 23-а минута, след като бе изведен от дясно в наказателното поле и с удар по диагонала вкара за 1:0. Само 5 минути по-късно на стадиона в Копиловци „Чепинец“ изравни с попадение на Алек Маноло, а в края на първото полувреме обратът се случи. Само в рамките на 3 минути велинградчани отбелязаха нови два гола във вратата на кюстендилци. В 41-а минута при бърза контраатака Милен Иванов бе изведен зад защитата на „Велбъжд“ и с прехвърлящ удар не остави шансове на вратаря Христо Павлов. Малко по-късно след изпълнение на пряк свободен удар Александро Дамянов прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата, правейки резултата 3:1 за „Чепинец“. В самото начало на втората част след колективна грешка в отбраната на домакините Алек Манолов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар от близо отбеляза второто си попадение в мача, като по този начин фиксира и крайният резултат.

В контролата срещу Чепинец за Велбъжд играха дошлите на проби в отбора вътрешен полузащитник Иван Мартинов от БМ Спорт и централен нападател Николай Стоянов от Ботев Ихтиман. Желаният от щаба на кюстендилци, алжирец Момо е изявил желание да играе за отбор от професионалния футбол и засега не е част от селекцията на Велбъжд.Остава обаче варианта, при който ако полузащитника с френски паспорт не си намери отбор да се присъедини към състава на кюстендилци.