Важно за шофьорите: Последен ден за смяна на гумите на автомобила

Днес е последният ден, в който водачите могат да се движат с гуми, които не отговарят на изискванията за зимни условия. От 15 ноември до 1 март всички автомобили трябва да бъдат оборудвани със зимни гуми или с гуми с протектор не по-малък от 4 мм, напомнят от БГНЕС.

Законът допуска използването на всесезонни или летни гуми, стига да покриват минималната дълбочина на грайфера, но специалистите съветват да се използват зимни гуми за по-голяма безопасност в студени и мокри условия.

Кампанията „Зима“, която цели да подобри подготовката на шофьорите и автомобилите за зимния сезон, стартира още на 1 ноември и продължава през целия месец.

От 15 ноември КАТ ще засили контрола върху техническата изправност на автомобилите. До 20 ноември специално внимание ще бъде отделено и на поведението на пешеходците, които ще се следят за:

-преминаване на червен сигнал;

-пресичане през ограждения;

-използване на телефон или други устройства, които разсейват вниманието.

Паралелно с това инспекторите ще следят и за спазването на предимството на пешеходците от страна на водачите.

Третият етап от акция „Зима“, под мотото „Безопасно шофиране през зимата“, ще се проведе между 21 и 30 ноември, като фокусът ще бъде върху техническата изправност на автомобилите и правилното функциониране на осветителните системи.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search