Спас Делев и отборът му надвиха шампиона на Полша

Отборът на „Погон“(Шчечин) спечели сблъсъка с „Легия“(Варшава) от 12-ия кръг на полската Екстракласа

Срещата бе истински голов трилър и завърши при резултат 3:2 в полза на домакините. Очакваното българско дерби обаче не се получи, тъй Михаил Александров не бе в групата на столичани. Спас Делев все пак започна като титуляр за „Погон“ и остана на терена до 76-ата минута. Юношата на „Пирин“(Благоевград) обаче все още не вкарвал гол за полския си отбор. Роденият в село Ключ техничар обаче напоследък е твърд титуляр в отбора си.
Домакините откриха резултата още в 7-ата минута чрез Фрачак, но Радович възстанови равенството в 24-ата минута. „Погон“ отново поведе в 40-ата минута от дузпа, реализирана от Гюршо, а Муравски направи резултата 3:1 в 72-ата минута.
Отново Радович върна интригата с втори гол за „Легия“ в 74-ата минута, но гостите не успяха да направят нищо повече и трябваше да преглътнат загубата.
Така Спас Делев и компания изпревариха актуалния шампион в класирането и излезязоха на 9-ото място с 14 точки. Тимът от Варшава пък падна до 11-ата позиция с 13 точки в актива си.