Дамите от „Спортика“ станаха бронзови медалистки на България след реми

Последният за полусезона мач бе срещу „Севлиево лейдис“ и завърши 1:1 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград

Двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха още в 15-та минута от дузпа, реализирана от капитанката Вероника Гоцева. Впследствие обаче събитията се развиха негативно за „Спортика“, след като в 32-та минута съдията отсъди червен картон на Кристин Качулска, която задържа нападателка от гостите. При изпълнението н отсъдения фаул „Севлиево лейдис“ изравни, след като топката срещна горната греда и влезе във вратата. След червения картон играта до края на полувремето бе равностойна.
През втората част поради топлото време темпото на игра спадна. Макар и с 10 човека домакините стояха по-добре на терена. В 75-та минута и отборът на гостите остана с човек по-малко, поради показан втори жълт картон за грубо нарушение. Минути преди края на мача Антонина Шопска от „Спортика“ изпусна чист гол, след като остана очи в очи срещу вратарката на Севлиево.
В този мач тимът от Благоевград игра без три титулярки, като една от отсъстващите бе вратарката Станимира Мътарова.
След като завърши срещата, дамите от областния център бяха наградени с бронзови медали, поради заемащото 3-то място в крайното класиране в Държавното първенство за жени.