Дадоха опашкарското дерби в Гоце Делчев на съдия, ял бой на почивки

Марио Спасов

На съдия, ял бой на почивки в аматьорския футбол, дадоха опашкарското дерби между „Пирин“ /ГД/ и „Германея“. Наряд за завързания сблъсък получи Марио Спасов, който преди около месец  бе пребит от футболисти и фенове на Стадиона на мира в Перник на мача на „Миньор“ и „Велбъжд“ след отказа да свири дузпа за домакините в 63-та мин. Удари и ритници отнесоха и помощинците му по тъча. Арбитърът от Сливница обаче не посмя да прекрати мача и поднови играта, след като си взе въздух повече от четвърт час в съблекалните, а след края, дошъл при равенство 2:2, до тъмно стоя под обсада на местните ултраси в дома на чуковете. Спасов си осигури трайно място във футболните анали още през есента на 2012 г., когато играчите на ромския отбор в Самоков „Спартак“ му нанесоха жесток побой и потърпевшият заведе дело, а тимът разформирован.

Късния мач от неделния кръг в третия ешелон между „Септември“ и „Беласица“ поема кюстендилска бригада с главен Емилиян Антонов. За 23-годишния съдия срещата е под номер 11 в кариерата му на ниво „В“ група. Визитата на ЦСКА срещу кошмара на червените „Миньор“ е поверена на елитния рефер Волен Чинков от Русе, който по професия е автомобилен пиар.